Ponuky práce | ekonómovia.sk

Práca pre ekonómov?

Účtovníci, manažéri, finančníci, bankári, ekonómovia. Ponuky práce aj pre absolventov ekonomických škól, platový monitor.

Cash Collection Specialist with German OR French

MANPOWER SLOVENSKO s.r.o.

Ponuka práce Bratislava

Práca v regióne

Ponuka práce Account manažér

Práca na pozícii

Náplň práce

  • POPIS POZÍCIE:
  • We are offering you new challenge in your career growth!
  • Become a part of financial department in a big and successful company as a Cash Collection Specialist! You will be responsible for:
  • collecting invocies and resolving the discrepancies
  • analyzing and managing processes of accounts receivable inquiries
  • communicating with internal and external customers and resolving their issues, building their satisfaction
  • regular reporting and implementing company procedures

Požiadavky na zamestnanca

  • PROFIL KANDIDÁTA:
  • previous working experience in finance or customer support area
  • strong communication skills and stress-resistance
  • fluent German (C1) OR fluent French (C1)
  • communicative English (B2) because of multicutural environment
  • good analytical skills
  • advanced user of Exce

Výhody a ďalšie informácie

  • PONÚKAME:
  • market competitive salary based on individual experience
  • annual membership in medical clinic
  • life insurance
  • retirement pension
  • multicultural
  • meal voucher card
  • various trainings offered by company
  • friendly and multicultural working enviroment including team-buildings events If you are interested in the job offer, please apply through the button under this job advertisement.
  • It is also possible send us CV on e-mail address romana.liptakova@manpower.sk. Please include the following text in your application (GDPR acknowledgment) : In accordance with the General Data Protection Regulation 2016/679 (hereinafter “GDPR”), I declare that have read and understood the content of the Privacy Notice, which was provided to me for my perusal and which is available at https://www.manpower.sk/manpower/sk/ochrana-osobnych-udajov/.
  • I hereby acknowledge the following:
  • (i) my personal data will be processed by company ManpowerGroup Slovensko s.r.o., having its registered office at Lazaretská 8, 811 08 Bratislava, Slovak Republic, ID No.: 35958898, registered in the Business Register kept by District Court Bratislava I, Section: Sro, Insert No. 37879/B (hereinafter the “Controller”) in full compliance with all legal regulations, in the manner and scope delineated in the Privacy Notice; and
  • (ii) in case I need more information on the processing of my personal data or wish to exercise my rights, I can contact the Controller using the contact details specified in the Privacy Notice or on gdpr@manpower.sk.
  • PLAT: from 1400 Eur/month

Ďalšie informácie o pracovnej pozícii

Pracovný pomer: Hlavný pracovný pomer
Druh mzdy: Iná / dohodou
Ponuka uverejnená dňa: 03.03.2020
ID ponuky práce: 599032

Lazaretská 8
811 08 Bratislava

Romana Remšíková
romana.remsikova@manpower.sk
+421 2 57 106 900

O spoločnosti MANPOWER SLOVENSKO s.r.o.

Manpower Inc. je jedna z popredných svetových spoločností v oblasti personálnych služieb a 419. najväčšou spoločnosťou na svete. Spoločnosť vytvára a poskytuje služby, ktoré umožňujú jej klientom dosiahnuť úspech v meniacom sa svete práce. Spoločnosť MANPOWER SLOVENSKO s.r.o. bola založená v máji roku 2003 ako dcérska spoločnosť Manpower France. Našim klientom poskytujeme komplexné personálne služby s dôrazom na flexibilitu pracovnej sily. Pobočky Manpower nájdete na Slovensku v štyroch mestách - v Bratislave, Nitre, Žiline a Košiciach, pričom každá z pobočiek zastrešuje celý príslušný región. Obráťte sa na tím odborníkov na ľudské zdroje v ktorejkoľvek zo štyroch pobočiek Manpower na Slovensku a my vám pomôžeme víťaziť v meniacom sa svete práce.

Partnerské servery

Práca, diskusie, popisy profesií, spravodajstvo a iné!

našapráca.sk

našeplaty.sk

informatici.sk

obchodníci.sk

môjslovník.sk

biocesta.sk

Slovník cudzích slov

Nerozumiete niektorému slovu alebo skratke? Pozrite sa do slovníka:

cudzie slová online